Képzeld el az alábbi esetet:
Szeretnél egy házat építeni. Kinézted, megvetted a telket. Kitaláltad, hogy lakni szeretnél benne, és valami szép, sárgatéglás, 4 lakásos, garázsos, pirostetős házat építenél.
Elmész tehát a kőműveshez:
- Szépjónapotkívánok, egy házat szeretnék!
- Milyen házat?
- Hát, maga a kőműves, nem? Legyen fala, meg ablaka, ajtaja, legyen sárga a fal és piros a tető. És legyen garázs is, meg 4 szoba. Ja, és az asszony szeretné, ha két WC is lenne!
Vajon mit fog mondani erre a kőműves? Másnap belevág, és elkezdi az alapozást?
Vajon hol itt a hiba?
Szerintem tudod a megoldást: először egy mérnökhöz kell menni. Egy tervezőhöz, aki az elképzeléseink alapján megtervezi a házat. Akár hónapokig is egyeztetve veled, beleépítve az asszony kívánságát, és kitalálva, milyen is lesz a házad.
Nem teljesen egyértelmű, hogy a ház építéshez az első lépés nem a kőműves, hanem a tervező?
De ha ez ilyen egyértelmű, akkor a weblapod tervezésénél vajon miért mennél először a programozóhoz? Az első lépés itt is: a tervezés. És nem a programozó (kőműves) vagy a designer (festő - de ne sértődj meg, ha designer vagy, tudom, ennél sokkal több) fogja megmondani, milyen legyen a weblapod!
Tanulság? A weboldalad a céged az interneten. Ha nem tervezed meg, csak elkezded építeni, akkor ugyanúgy összedől, mint egy rosszul felépített ház. Kidobott pénz lesz az egész, és végül mégis tervezőhöz kell fordulnod, és ráadásként el is kell viselned a lesajnáló pillantásokat.
Hát nem megéri eleve tervezővel kezdeni?
Utolsó kommentek