Elkészült egy nagyon fontos, és ahogy mondani szokás, hiánypótló írás a keresők hazai piaci részesedéséről. Mivel hozzáférhető teljes körű statisztika nincs, ezért egy trükkhöz kellett folyamodnia a tanulmány készítőjének:
Az alábbi eredmények 50 véletlenszerűen kiválasztott weboldal látogatottsági statisztikáinak elemzését tükrözik, 2006. júliusának átlagait alapul véve. A vizsgált oldalak ezidő alatt közel egymillió, pontosabban 909.471 látogatást regisztráltak, a keresők felől érkező látogatók száma pedig 203.378 volt. A keresők által továbbított forgalom 22.36 %-át tette ki a vizsgált oldalak forgalmának.
Érdemes elolvasni a cikket, sokat fogunk még rá hivatkozni azt hiszem. Nagyon jó, hogy sok összehasonlítás és ellenörző adat szerepel benne. Gratulálok!
(via Keresőmarketing blog)
A felmérés módja miatt viszont talán kapcsolódik is a fenti hírhez, hogy a napokban bétából kilépett Live.com, az új Microsoft keresője bizony nem tökéletes. Van egy olyan hibája, ami a funkcionalitását annyira nem befolyásolja, de pl. a fenti felmérést - ha így marad - hosszú távon igen. Ez pedig az, hogy a lap nem adja át a forrást (nem mutatja meg a referert a statisztikában), azaz hiába kattint valaki a Live.com találati oldalán a mi lapunkra, nem fogjuk látni a statisztikában, hogy honnan érkezett a látogató.
Ez pedig nem túl jó dolog. Különben ellenőriztem, és tényleg: se Live.com, se MSN forrásként nem található a statisztikában.
(Forrás)
Utolsó kommentek