Ritka az olyan blogger, aki saját nevén kezd el blogot írni. A legtöbb bloggerről később se derül ki, kit is rejt a nick, ki van a billentyűzet előtt. Ez általában nem is baj. Igaz, az írás módja, egy-egy utalás, ismerős ismerősének a pletykája alapján van, hogy kiderül az író valós személye - de fontos ez?
A szakmai blogoknál fontos lehet. Végiggondolva az elmúlt szűk másfél évet, amióta aktívan blogolok, az tűnt fel, hogy gyakorlatilag az összes szakmai blogger valós személyét ismerem (vagy tudom, ki ő). Még Bülbül is leleplezte magát.
Mi lehet ennek az oka? Én arra gondolok, hogy néhány hónapos próba után, amikor kiderül, vannak olvasók, megy a szekér, az író számára az arc felvállalása inkább előny, a titkosság inkább hátrány. Hiszen egy jó blog igazi szakmai reputáció. Márpedig ennek egyik feltétele, tudjuk, ki is az író. Másrészt így nyiltabb viták, pontosabb információk is artikulálhatók - hiszen talán jobban elfogadják.
És nem utolsó sorban: a jó kis személyes találkozókhoz nem árt tudni, kiket is érdemes meghívni.
Tényleg, ha szakmai blogot írsz, és van rá kedved, írd meg erről a véleményed: mennyire jó vagy rossz ha tudják, ki is vagy valójában? Ha nick-et használsz, te mikor és hogyan "leplezted le" magad? Vagy ha nem tetted meg (eddig), akkor miért nem?
Utolsó kommentek