Szélmalomharc ez, emberek! Nem fognak tudni erővel nyerni a cégek a letöltések ellen, még akkor sem, ha a drága jó internetszolgáltatók benyalnak egy-egy másik magáncégnek.
Benedek barátomat most a T-Online figyelmeztette, hogy az ő IP-jéről folytattak mindenféle csúnya dolgokat, jelesül: megosztott filmrészletet töltöttek le. Jaj!
Kedves Warner Bros. Entertainment Inc., úgyis, mint a neten személyes adatokat engedély nélkül gyűjtő magáncég!
Ez a harc kilátástalan. Soha nem fognak győzni, csak folyamatosan nőni fog a kiadásuk, miközben a file-okat megosztók és letöltők mindig ki fogják játszani a technikát. Hát miért nem próbálnak inkább előnyt kovácsolni ebből? Miért nem állnak egy olyan mozgalom élére, amit megállítani úgyse tudnak?
Miért nem dolgoznak ki új üzleti modellt, és miért nem használják a torrentet és általában a file-letöltést reklámnak?
Oké, nem lesz extraprofit. De az ilyen akcióktól sem, és míg a fenyegetődzés ráadásul negatív képet fest a "továbbiakban Warner Bros."-ról, addig egy valamilyen más megoldás még előnyt is jelenthet.
És nincs igazuk. Ahogy már az Index.hu is megírta:
Noha egyelőre semmilyen hazai precedenst nem tud felmutatni a ProArt, hamis, és a sajtó (sajnos az Index is) által széles körben, kritikátlanul átvett állításai már beszivárogtak a közvéleménybe, és a fájlcserét a legtöbben illegálisnak hiszik. A valóság ezzel szemben az, hogy amíg nem kérünk, vagy kínálunk érte pénzt, a magyar joggyakorlat szerint nem lépjük át a szerzői jogi törvény által szabályozott szabad felhasználás kereteit, tehát nem járunk el törvénytelenül.
(Kishalakra is vadászik a ProArt) (via Webisztán)
Utolsó kommentek