Ülök, és csak bámulok ki a fejemből. Miért nem én találtam ezt ki? Miért nem jutott ez nekem az eszembe?
Az egész onnan indult, hogy megláttam egy hírt: Felhasználóbarát lett az MTI honlapja.
Már a címen felkaptam a fejem. Felhasználóbarát? Az? Oké, megújult, meg minden, de azért ez így erős túlzás. Nem rossz oldal, de nem is kimagasló: lehetne rajta még mit csiszolni. Aztán a hírből kiderült, hogy
A Magyar Távirati Iroda honlapja a Magyar Tartalomipari Szövetségtől kapta meg a Felhasználóbarát honlap cím.
Aha. Tehát itt áll egy szervezet, amelyik ezt eldönti. De nem is akár hogy, hiszen a cikk szerint:
Felhasználóbarát honlap minősítést az a weblap kap, amelyik a minősítés során a fontossági területek (megfelelés a működtető intézmény céljainak, jogszabályi megfeleltethetőség, elérhetőség, akadálymentesség, biztonság, fogyasztóvédelem, tartalom és forma egysége, tartalom, tartalomszolgáltatás szervezése) által súlyozott összpontszám 65 százalékát eléri.
Vagyis van itt egy minősítés is! Hát nézzük meg.
2009. évben a MATISZ - a MENET 2008 pályázat keretében – a korábbi eFestivalok tapasztalatai alapján kidolgozta a Felhasználóbarát honlap minősítési rendszert. A Felhasználóbarát honlap minősítés az év bármely időszakában igényelhető. A minősítés díja 20.000,- Ft + áfa. A minősített honlapok díjmentesen nevezhetnek az eFestival versenyre.
És van egy szempontrendszer is, egyfajta kérdőív. (Nem másolom be.)
Mekkora ötlet ez! Elkérni 20 ezer forintot, aztán elemezni kicsit az oldalt, és rányomni egy pecsétet, ami két évig érvényes! Nagyon ügyes! Igaz, annyira nem pörög, egyelőre idén öt oldal kapott minősítést.
Én már csak egy dolgot hiányolok: vajon kik az ítészek, kik döntik el, felhasználóbarát-e az oldal? Mert igazából ezen áll vagy bukik az egész!
Utolsó kommentek