...tanulni. Legalábbis a 8. eLearning fórum egyik mottója szerint. És valóban, az ember, ha komolyan veszi a munkáját, egy életen át tanulhat.
Érdekes dolog gyakorlatilag kívülállóként részt venni egy szakmai rendezvényen. A célzásokat nem értem, a témát csak érintőlegesen, és láthatóan teljesen más világ ez, mint ahol én dolgozom. Állami pénzek elosztói, felhasználói vannak itt zömmel, és néhány érintett cég is képviselteti magát. A téma természetesen a távoktatás, annak minőségétől az intézményi hátteren keresztül az ismertségéig minden. Szó se róla, iszonyú pénzek mozognak itt, egy EU-s pályázati rendszer hét év alatt 58 milliárdot fog szétosztani az országban, és vannak más források is.
A távoktatás alapja az internet, egyszóval szükséges hozzá infrasrtuktúra: minőségi netkapcsolat, számítógép és annak ismerete. Azaz a feltételrendszere nagyon hasonlít ahhoz, ami a hatékony és széles körű online marketinghez kell. De itt sokkal több a pénz.
Amikor arról beszélgetünk, mitől lehetne több internetező, hajlamosak vagyunk nem komolyan venni az állami lehetőségeket. Pedig itt igazán tettenérhető, és a távoktatásba fektetett infrastruktúra más területeket (pl. az online marketinget is) erősítheti.
Nem beszélve arról, hogy a kis és közepes vállalkozásoknak a hatékony internetes üzlethez tudásra - elsősorban tudásra - van szükségük, márpedig ezt a tudást hatékonyan meg lehet szerezni eLearning-gel is.
Hát, ezek jutottak az eszembe így a konferencia szünetében. Mert az előadóteremben nincs működő wifi, de ezen már nem is csodálkozok. A technológiáról beszélnek, de nem használják készség szinten. (Még meg is szóltak itt a szünetben, hogy milyen fanatikus vagyok, hogy itt is internetezek.) Persze tudják, hogy foglalkozni kell vele, mert ez a jövő, de ha lehet, akkor inkább bizottságokat csinálnak, állami szabályozást találnak ki, rágják a témákat, egymás vállát ütögetik, és észre sem veszik, hogy elrohan mellettük egy olyan nemzedék, akiknek nem a papír a fontos, hanem a megszerezhető tudás - az élő tudás, amit blogokból és szakoldalakról kapnak meg, jellemzően angol nyelven. Az interneten keresztül.
Utolsó kommentek