Nekem, aki A Gép mellett élem az életem, és ha nem vagyok online 2 napot, már elvonási tüneteim vannak (kis túlzással), a világ legtermészetesebb dolga, hogy mindenre az internetet használom. Kommunikáció, szórakozás, boltban nézelődés - de hisz ezt te is tudod, ha engem olvasol.
Így aztán mindig érdekes dolog, amikor szembesülök a Való Világgal, amikor kilépek az önként vállalt cyber-börtönömből, és úgy teszek, mintha normális ember lennék. Normális, akinek nem mindenről az jut az eszébe, hogy meg kéne ezt is írni valami blogban, normális, akinek a zseniális ötletei nem egy domain-név bejegyzéssel kezdődnek, normális, aki a mobilszámát és nem az e-mail címét adja meg pl. egy szülői értekezleten.
És ilyenkor elmerengek azon, hogy tudok-e még ilyen fejjel gondolkozni. Hiszen ma 2,6 millió ember használ heti szinten internetet, és ugye azért ezek jelentős része nem internet függő. Másrészt nekik szólnak a hirdetések, ők alkotják A Szent Célcsoportot, konkrétan belőlük élek, belőlük élünk.
Mert kell tudni olyan fejjel gondolkodni, ami nem vagyok én. Kell egy olyan közeg (vagy több), ami nem a megszokott banda. Nem online médiások, nem internet-huszárok, nem bloggerek, nem szakmabeliek. Nekem annyiban szerencsém van, hogy a családom - a kicsit tágabb család - csak alapszintű felhasználókból áll, már ha egyáltalán interneteznek. Abból a körből még sms-t sem kapok, mert nem használják.
Aztán ott vannak a különböző egyéb napi találkozások: a már említett szülői értekezlet, a játszótéri társaság, a... hoppá! Nem nagyon van több.
De neked, aki az interneten, az internetből élsz, van legalább ennyi? Van lehetőséged nem elszakadni a valóságtól? Vissza tudsz szállni a földre?
Úgy érzem, ez az egyik olyan kihívás, ami fontos és meghatározó lehet a jövőben: nem szabad felépítenünk egy elefántcsonttornyot és nem szabad bezárkoznunk, magunkat tuti megmondóknak, mindenki másokat leugatónak lennünk. Mert lesznek (vannak!) ügyesebbek, és mi lehetünk a kihívás, akiket le kell rombolni. Ne legyünk azok, legyünk, maradjunk normálisak.
Próbáljuk meg.
Utolsó kommentek