Szeretünk a szövegbe képet elhelyezni, és szeretjük, ha kép van a szövegben. De egy rossz kép+szöveg elhelyezés rendesen el tudja rontani az olvashatóságot!
Először is, ha a szöveghez képest széles a kép - vagyis úgy kb. a szöveg egyharmadánál szélesebb -, akkor ne akarjunk mindenáron mellé szöveget. Ez alól az lehet a kivétel, ha az így megmaradt szöveg is kellően széles, akkor viszont ugye valószínűleg eleve széles szövegmezővel dolgozunk, ami szintén nem jó... A kép melletti rövid szövegdarabok ugyanis nagyon csúnyán tudnak tördelődni, ráadásul emiatt nehezen is olvashatóak.
Ha egy képet raktunk a szövegbe, akkor figyeljünk arra, hogy a kép aljára mennyi szöveg jut. Ha csak egy két szó, akkor azt tördeljük a fölötte levő szöveg vonalába, vagyis ne maradjon ilyen "árva sor" a kép alatt. Hogy miért? Könnyen lehet, nem veszi észre, nem találja meg az olvasó!
Figyeljünk arra is, hogy a kép elviszi a fókuszt. Ha kép van a szövegben, akkor elsősorban a képre figyelünk! Éppen ezért, ha ki akarunk valamit emelni, azt írjuk bele a képbe... amúgy nem fog igazán feltűnni. Ha a szövegben van fontos dolog, lehet, érdemes a képet kihagyni.
Végül: manapság megint terjed a mozgó képek használata. Megtehetjük, hogy a weboldalunkon a képek mozogjanak, ennek funkciója is lehet, pl. egy gyártási folyamat megmutatása. De tudjunk róla, hogy nagyon zavaró úgy olvasni, hogy mellette valami ugrál. Az ilyen képelhelyezés még jobban elviszi a figyelmet!
A mai tippünk tehát: jól gondoljuk végig és tervezzük meg, ha a weboldalunk szövegébe, a szöveg közé képeket teszünk.
Utolsó kommentek