A Nemzeti Digitális Adattár egy lassan elfeledett minisztérium többé-kevésbé alvónak látszó projektje.
Az NDA-t az Informatikai és Hírközlési Minisztérium hozta létre 2003-ban, és mintha azóta itt megállt volna az idő. De mégis, néha-néha rúg egyet, így talán van bővülés is a háttérben. Érdekes szolgáltatás ez egyébként, hiszen mint adattár nem is az adatokat, hanem azok hozzáférését tárolja, azaz ez is egy tematikus kereső.
A Nemzeti Digitális Adattár tehát:
1. az interneten elérhető elektronikus tartalmak elektronikus katalógusa
2. pontosabban: az interneten elérhető magyar nyelvű és magyar vonatkozású kulturális tartalmak elektronikus katalógusa, azaz a digitális dokumentumokról készült leíró adatok (katalóguscédulák, az ún. meta-adatok) gyűjteménye
Legutóbb arról írtak, hogy a 2000 című lap már rajtuk keresztül is elérhető, de valahogy ez nem érte el az ingerküszöbömet. Ha érdekel a 2000 (miért ne érdekelne? a boldogult kilencvenes években papír forában rendszeresen olvastam), akkor szépen elmegyek a weblapjukra.
A mostani hír viszont tetszik, és talán tényleg dolgoznak ott a háttérben emberek: készült egy Netvibes modul, ami segítségével a Netvibes-on keresztül is kereshetünk. Azért ez elég innovatív, bár van egy olyan érzésem, hogy egy Netvibes-t egyébként is használó NDA dolgozó magánszámáról van szó. De attól még létezik, úgyhogy tessék használni!
És ha véletlen olvassa valaki ezt az írást az NDA-tól, kérem, tegyék rendbe az oldalt. Nem kéne az impresszumban a nem létező minisztériumra hivatkozni, és ki kéne javítani az egyéb hibákat is.
Utolsó kommentek